Prevence kriminality

Po čase se v Českých Budějovicích opět objevili podvodníci z Rumunska, kteří lákají z lidí peníze na veřejnou sbírku pro neslyšící. Sbírka ovšem není povolená a vybrané peníze končí jinde, než si důvěřiví občané myslí.

Třiatřicetiletý muž z Rumunska lákal z lidí peníze na Lannově třídě. Správně se zachoval jeden z oslovených kolemjdoucích. Sbírka se mu zdála nedůvěryhodná a na podivné jednání muže upozornil strážníky na lince 156. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie.

Milí přátelé,

ráda bych Vám poděkovala za účast na akci BAMBIFEST 2019, za Váš program, který jste pro děti připravili, zkrátka za Vaší milou spolupráci, které si nesmírně vážím.

 

Návštěvnost byla opravdu rekordní 10 200 návštěvníků celkem. Na pódiu účinkovalo 729 vystupujících v 73 vystoupeních ze 66 organizací. Program ve stáncích připravilo 227 organizátorů z 39 organizací.

Mnohokrát Vám děkuji, že jsem s Vámi mohla akci prožít a těším se v příštím roce na BAMBIFESTu na viděnou.

 

S přátelským pozdravem Katka B.

Pražská městská policie vyhlásila na úterý 16. dubna 5. ročník celostátní akce JEHLA. Do sběru použitého infekčního odpadu po narkomanech se zapojilo 35 městských a obecních policií. Strážníci očistili svá města od 850 kusů použitých jehel a stříkaček.

V úterý 16. dubna jsme uspořádali dvě přednášky pro studenty 1. ročníků Biskupského gymnázia J. N. Neumanna zaměřené na činnost Městské policie České Budějovice. Prostory pro uspořádání přednášky nám zapůjčila Střední průmyslová škola stavební v Resslově ulici.

V úterý 16. dubna 2019 proběhne 5. ročník celostátní akce JEHLA zaměřené na sběr nebezpečného infekčního odpadu po narkomanech. Vloni strážníci a asistenti prevence kriminality ze 40 měst během jednoho dne společně sesbírali na dětských hřištích a rizikových místech téměř 1000 kusů použitých jehel a stříkaček.

V březnu městská policie uskutečnila 15 přednášek pro šesté až osmé třídy na základní škole Pohůrecká. Témata přednášek se týkala drogové problematiky a nebezpečí v kyberprostoru. Žáci se dozvěděli o rizicích užívání návykových látek a o jejich účincích. Zároveň měli možnost si vyzkoušet speciální brýle simulující účinek drog a alkoholu.

Městská policie zavítala do družiny základní školy Máj, kde se žáčci seznámili s činností městské policie. Děti se rovněž dozvěděly informace, jak správně postupovat při oznámení událostí na tísňové lince, nebo jak se správně zachovat při nálezu injekčních stříkaček či jiného infekčního materiálu. Děti na základní škole musíme pochválit, protože reagovaly velmi dobře a o témata projevily veliký zájem. Během přednášky zaznělo nespočet dotazů a příběhů z vlastních zkušeností. Pracovat s takovou skupinou byla radost.

V listopadu a prosinci proběhly na základních školách Nerudova a Kubatova přednášky pro sedmé až deváté třídy na téma drogové problematiky a nebezpečí v kyberprostoru. Žáci se dozvěděli o rizicích užívání návykových látek a o jejich účincích. Zároveň měli možnost si vyzkoušet speciální brýle simulující účinek drog a alkoholu.

Blíží se Vánoční svátky a ty sebou přinášejí nejen radostné očekávání, ale také zvýšenou činnost kapsářů. V letošním roce se v ulicích krajské metropole objevila i organizovaná skupina z blízkého východu. Kapsáři se zaměřují především na místa, kde se pohybuje větší množství lidí. Jsou to například nákupní centra, vozidla hromadné dopravy nebo kulturní a jiné akce. Kapsáři mají svou techniku zvládnutou a otázka odcizení Vašich osobních věcí je pro ně otázkou několika vteřin. To, že Vám chybí doklady nebo peníze, zjistíte až tehdy, když už je zloděj dávno pryč.

Divadlo pro seniory

České Budějovice - Nenechte se napálit! Policisté a strážníci se zapojili do divadelního představení. 

Stránky