Tisková zpráva

Ve středu 20. února po osmé hodině večer řešili strážníci městské policie spor sousedů v ulici J. Buděšínského. Soused měl oznamovatelku události hrubě urážet a neustále jí dělat schválnosti.

Po příjezdu na místo hlídka zjistila, že se nejedná o ojedinělou událost, ale o dlouhodobý spor. Tentokrát měla žena znečištěný balkón zapáchající tekutinou. Souseda se však hlídce nepodařilo doma zastihnout. Strážníci na místě pořídili videozáznam, který bude společně s úředním záznamem předán ke správnímu orgánu jako podnět k řešení přestupku proti občanskému soužití.

Strážníci městské policie pomohli muži v nesnázích. Při běžné kontrolní činnosti na Husově třídě strážníci zahlédli skupinku osob, které se skláněla k ležícímu muži. Hlídka ihned zastavila a přispěchala na pomoc.

Strážníci zjistili, že muž slavil své šedesáté narozeniny. Ve chvíli, kdy vyšel na ulici, tak ucítil bolest na hrudi, která vystřelovala do levé ruky a sesunul se v bezvědomí na zem. Vše nasvědčovalo tomu, že dostal infarkt. Ještě před příjezdem strážníků začala jedna z přítomných žen muže resuscitovat a další svědek události zavolal posádku ZZS.

Čtyřiatřicetiletý muž ze Strakonicka, který v opilosti usnul u benzinové čerpací stanice ve Strakonické ulici, měl ještě dost sil vzepřít se svému osudu. Když se totiž dozvěděl, že jeho další cesta povede do zdravotnického zařízení, snažil se utéci. Skončil v poutech strážníků.

Šestačtyřicetiletý muž z Hodonínska se rozhodl strávit sobotní večer ve víru jihočeské metropole. Alkoholu přitom vypil tolik, že usnul ve voze městské hromadné dopravy. Když nebyl k probuzení, museli zasáhnout strážníci.

Jedenapadesátiletý muž z Českých Budějovic se v neděli nad ránem snažil prověřit psychickou odolnost ostatních hostů v jednom z českobudějovických barů. Vyhrožování ublížením na zdraví několika z nich se mu však nevyplatilo. Když několik verbálně napadených hostů vyvedlo výtržníka ven z baru, náhodnými svědky dalších událostí se stali samotní strážníci.

Články o Městské policii České Budějovice v denních periodikách - 7. týden 2019

Čtyři mladíci ve věku patnácti až šestnácti let vyrazili v pátek večer do ulic jihočeské metropole. Přihnuli si alkoholu a cestu domů potom pojali jako zábavu na účet obyvatel Klavíkovy ulice. Převracení popelnic se jim však nevyplatilo. Z rukou strážníků si je museli vyzvednout jejich rodiče.

„Jít za školu“ se ve středu rozhodla čtrnáctiletá dívka z Českých Budějovic. Důvodem měla být údajně návštěva její nemocné matky. Hlídka městské policie ji však nalezla v centru města ve společnosti jejích starších kamarádů. Že měla v té době sedět ve školní lavici, bylo nasnadě.

Ve středu 13. února před půl osmou ráno prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Karla IV. právě ve chvíli, kdy před jedním z barů docházelo k potyčce několika osob. Hlídka si na místo přivolala posily a snažila se nastalou situaci uklidnit.

Stránky