Tisková zpráva

Na nesnadnou práci strážníků městské policie poukazují desítky případů za měsíc, kdy zasahují u podnapilých řidičů, agresivních „klientů“ záchytné stanice a dalších osob, které svým jednáním ohrožují své zdraví i zdraví ostatních osob, majetek nebo veřejný pořádek.  

V pondělí se na území jihočeské metropole po krátké přestávce znovu objevili pochůzkoví prodejci. Tentokrát se jednalo o dvojici mužů, prodávající „značkové hodinky“ na parkovišti obchodního centra v Českém Vrbném. Přivolaným strážníkům se podařilo oba muže zastihnout v akci. Za porušení tržního řádu je čeká pokuta až 100 tisíc korun a případně i omezující opatření.

Netrvalo dlouho, a českobudějovičtí strážníci odhalili v ulicích jihočeské metropole další požár. Naposledy se minulé pondělí snažili uhasit hořící vozidlo na Pražské třídě. Tentokrát se jim podařilo zabránit rozšíření požáru, který vznikl na nádvoří jednoho z objektů v blízkosti obchodního centra Mercury. Požár zanedlouho zdolala přivolaná jednotka hasičského záchranného sboru.

Stání osobního vozidla v zastávce MHD na Pražské třídě poukázalo v sobotu večer na řidiče, který za volant nesměl usednout. Orientační dechová zkouška na alkohol sice ukázala negativní výsledek, test na přítomnost omamných a psychotropních látek provedený policisty však ukázal pozitivitu. Celý případ si převzala přítomná hlídka Policie ČR.

Rozruch v rodinném domě v Novém Vrátě vyvolala v pátek v noci podnapilá podnájemnice. Majitelku domu vzbudil hlasitý křik ženy, která se snažila ničit zařízení bytu. Ta poté napadla majitelku domu, která se snažila zjednat klid, i svého otce. Zasáhnout musela hlídka městské policie. Žena však svou agresi obrátila proti strážníkům. Ti ji za použití donucovacích prostředků předali do rukou zdravotníků.

Hlídka českobudějovické městské policie se v úterý ráno stala náhodným svědkem krádeže zboží v supermarketu na Suchovrbenském náměstí. Pachatel se dal i se svou kořistí na útěk. Zaměstnanci prodejny se ho marně snažili zastavit, pachateli však byli v patách přítomní strážníci. Spolu s motorizovanou hlídkou ho dopadli v ulici Pod Lékárnou. Dvacetiletý muž skončil v rukou policistů.

I strážníci městské policie se často stávají svědky mimořádných událostí, jejichž řešení není právě jejich „denním chlebem“. To se stalo například v pondělí večer, kdy hlídka městské policie zaregistrovala hořící osobní vozidlo na Pražské třídě. Strážníci neváhali a až do příjezdu jednotky hasičů se snažili požár uhasit. Hasičům poté asistovali při zajištění místa zásahu.

Projednávání přestupku hlídkou městské policie v centru města v pondělí brzo ráno hrubě narušil osmačtyřicetiletý muž. Vyhrožování újmou na zdraví a hrubé urážky na adresu strážníků pro něj skončily nasazením služebních pout. Za své jednání si odnesl pokutu. Tím však případ neskončil. Strážníci u muže totiž nalezli odcizené jízdní kolo. Případ si převzali policisté.

Navzdory zákazu řízení všech motorových vozidel usedl ve čtvrtek odpoledne za volant osobního vozu pětatřicetiletý muž z Českobudějovicka. S rychlostí při jízdě jihočeskou metropolí přitom nešetřil. Hlídka městské policie ho zastavila za překročenou maximální povolenou rychlost v Haklových Dvorech. Odhalení na sebe nenechalo dlouho čekat. Případem se bude dále zabývat Policie ČR.

Stránky