Tisková zpráva

Hrubá manipulace s dopravní značkou a její následné vylomení neprošlo díky bystrému oku městské kamery třiadvacetiletému vandalovi na Náměstí Přemysla Otakara II. Skončil v rukou policistů.

Kontroly zaměřené na podávání alkoholu osobám mladším 18 let patří k pravidelné činnosti českobudějovické městské policie. V pátek 17. září proběhla již tradiční společná akce ve spolupráci s pracovníky oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu a Policie ČR. Výsledkem kontrol zaměřených na místa, kde se v hojné míře schází mladiství v době svého volna, bylo dvanáct dětí pod vlivem alkoholu.

Agresivní muž napadající zaměstnance vlakového nádraží a vstupující do kolejí zaměstnal v neděli ráno českobudějovické strážníky. Po převozu na cizineckou policii v poutech se ukázalo, že věci se mají jinak, než dotyčný tvrdil. Muž z Českobudějovicka vydávající se za cizince si přičte na své konto několik přestupků.

Dva muže popíjející alkohol na Palackého náměstí odhalila v sobotu večer kontrola hlídky městské policie. Domluva za porušení obecně závazné vyhlášky města však nestačila. Strážníci nakonec museli proti mužům před převozem na služebnu Policie ČR použít donucovací prostředky. Šestačtyřicetiletého polského občana a jedenašedesátiletého muže z Českých Budějovic nyní čekají potíže se zákonem.

Městská policie České Budějovice se v pátek 10. září zúčastnila každoroční prezentační akce volnočasových aktivit dětí a mládeže BAMBIFEST, pořádané Radou dětí a mládeže Jihočeského kraje. Díky příznivému počasí se akce mohla uskutečnit ve venkovním prostoru u Sportovní haly.

Cyklisté jsou spolu s chodci nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu. Stávají se nejen oběťmi, ale i viníky dopravních nehod. V ulicích jihočeské metropole se též pohybuje velké množství cyklistů, kteří často nerespektují pravidla silničního provozu. Největším nešvarem je jednoznačně jízda po chodníku, kde dochází k ohrožení a mnohdy i kolizím s chodci.

Obtěžování maminek s dětmi na dětském hřišti na Lidické třídě skončilo v pátek odpoledne pro sedmapadesátiletého agresora pobytem na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Lovení mincí ze Samsonovy kašny na Náměstí Přemysla Otakara II. se v sobotu nad ránem nevyplatilo devětadvacetiletému muži z Českokrumlovska. Při zásahu hlídky městské policie se totiž ukázalo, že po dotyčném muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Ten místo obohacení o cizí majetek skončil v rukou policistů.

Mezi pravidelné činnosti českobudějovických městských strážníků patří i kontroly zaměřené na podávání alkoholu osobám mladším 18 let. V pátek 3. září proběhla již tradiční společná akce ve spolupráci s pracovníky oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu a hlídkami Policie ČR. Výsledkem kontroly provedené na Sokolském ostrově hlídkami městské policie bylo 6 nezletilých dětí pod vlivem alkoholu.

Stránky