Tisková zpráva

Na základě usnesení Vlády České republiky platí v současné době zákaz volného pohybu osob na území celé ČR, mimo jiné s výjimkou pobytu v přírodě nebo parcích. I tady však s účinností od 24. března 2020 do 1. dubna 2020 platí, že:

 Muž ležící v přístřešku zastávky bez ochranného prostředku úst a nosu bránil v sobotu odpoledne cestujícím využít úkryt před nepříznivým počasím. Zakročit musela hlídka městské policie. Nejenže muž odmítl uposlechnout výzev k nasazení roušky, navíc strážníky počastoval nevybíravými výrazy. Svůj pobyt v jihočeské metropoli zakončil na protialkoholní záchytné stanici.

Akutní nedostatek roušek a dalšího zdravotnického materiálu na trhu za současné mimořádné situace vyvolalo v osmadvacetiletém muži z Českobudějovicka touhu zbohatnout. Prodej zdravotnického materiálu ve vestibulu jednoho z hypermarketů na sídlišti Vltava zaznamenali v sobotu odpoledne zákazníci této prodejny. Nejen že prodejce neměl žádné oprávnění k prodeji zboží, přízeň veřejnosti si nezískal ani cenami, za které balíčky s rouškami, dezinfekcí a rukavicemi nabízel. Na místě zasahovali českobudějovičtí strážníci.

Celostátně hledaného muže vypátrala hlídka městské policie v úterý večer na Rudolfovské třídě. Pětadvacetiletý muž se však nehodlal vydat do rukou strážníků bez boje. Dal se před nimi na útěk. Ten se mu díky rychlému zásahu strážníků nezdařil. O několik minut později předali odzbrojeného muže policistům.

Patnáctiletý chlapec z Písecka, toho času na útěku z výchovného ústavu, se ukrýval v ulicích jihočeské metropole. V neděli v noci se podařilo celostátně hledaného nezletilce nalézt českobudějovickým strážníkům.

Před veřejnými toaletami v obchodním centru si v neděli odpoledne ustlala padesátiletá žena. Zde ji nalezl pracovník bezpečnostní ostrahy objektu. Ten na pomoc přivolal strážníky. Podnapilá žena však nebyla sama, na autobusovém nádraží přespával i její manžel. Oba pak strávili noc na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

V neděli 1. března prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Chelčického. Zde na sebe upozornil mladík, který se po spatření hlídky otočil a snažil se z místa rychle odejít. Strážníci mladíka zastavili a ten se jim hned svěřil, že předchozí den utekl z výchovného ústavu a přijel se schovat do Českých Budějovic, kde ho nikdo nezná. Strážníci si ověřili jeho totožnost a zjistili, že je v databázi celostátně hledaných osob. Strážníci mladíka předvedli na obvodní oddělení Policii ČR, kde byl předán policistům k dalšímu opatření.

Ve čtvrt na pět ráno si strážníci městské policie všimli dvou žen, které ležely na lavičce před hotelem Grand v Nádražní ulici. V obavách o jejich zdraví se strážníci rozhodli obě ženy zkontrolovat. Po jejich probuzení se strážníci dočkali jen arogance a urážek. Zjistili, že se dámy vydaly do Budějovic jen opít a do toho, kde spí jim nic není.

V neděli 1. března krátce po druhé hodině odpoledne přijalo operační středisko městské policie oznámení o podnapilém muži, který se pohyboval ve vozovce a pokřikoval na kolemjdoucí. Vše se mělo odehrávat u obchodního centra Mercury. Dle oznamovatele měl tento muž také kopnout do jednoho ze zaparkovaných osobních automobilů. Na místo byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

V sobotu 29. února krátce před půl dvanáctou večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o dvojici osob, která měla v ulici Ant. Barcala poškodit sprejem fasádu domu. Na místo události byla neprodleně vyslána hlídka městské policie.

Stránky