Tisková zpráva

Silně podnapilý muž procházel v neděli dopoledne kolem venkovní zahrádky jedné z restaurací na Náměstí Přemysla Otakara II. Dál už nedošel. Usídlil se u jednoho ze stolků a odmítal odsud odejít. Lépe řečeno, ani toho nebyl schopen. Zakročit museli českobudějovičtí strážníci. Sedmačtyřicetiletý Slovák skončil na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici.

Celostátně hledaného muže se v pátek večer podařilo vypátrat českobudějovickým strážníkům. Muž zrovna postával v blízkosti městské radnice na Náměstí Přemysla Otakara II. Jak se říká, pod svícnem bývá tma. V tomto případě to však neplatilo. Devětadvacetiletý muž z Českých Budějovic se svému osudu nebránil. Skončil v rukou policistů.

Dopravní přestupek řidiče osobního vozu Mercedes v neděli odpoledne prozradil daleko závažnější prohřešek proti zákonu. Za volantem vozidla seděl muž, který za něj nesměl vůbec usednout. Bylo mu totiž zakázáno řízení motorových vozidel. Muže nyní čekají značné potíže se zákonem.

Stojany na jízdní kola v centru města se již nejednou v minulosti staly terčem vandalů. Tentokrát vzal za své kolostav umístěný před vchodem městské radnice. Stojan se totiž postavil do cesty jedenatřicetiletému muži z Českých Budějovic, který tudy mířil z večírku domů. Za přestupek proti majetku čeká vandala pokuta až 50 tisíc korun.

Články o Městské policii České Budějovice v denních periodikách - 49. týden 2019

Čtyřiadvacetiletá žena se ve středu večer posilnila alkoholem natolik, že při chůzi ulicí Na Zlaté stoce upadla a zůstala ležet na chodníku. Jak dlouho zde ležela, se zjistit nepodařilo. Při teplotě vzduchu okolo bodu mrazu však mohla dát v sázku své zdraví. Naštěstí jí včas nalezli strážníci, kteří se postarali o její převoz do zdravotnického zařízení.

Jedenadvacetiletého muže, který se vyhýbal nástupu k výkonu trestu odnětí svobody, se podařilo v pondělí odpoledne vypátrat českobudějovickým strážníkům. Ti ho neprodleně předali do rukou policistů.

Potyčka před budovou vlakového nádraží v Nádražní ulici neušla v pondělí večer bystrému oku městské kamery. Za narušování občanského soužití čeká osmatřicetiletého muže z Jindřichohradecka pokuta až 20 tisíc korun.

Porušení dopravních předpisů odhalilo jen během úterního večera dva nemálo podnapilé řidiče. V zákazu vjezdu strážníci zastavili řidičku vozidla značky Fiat, u které orientační dechová zkouška na alkohol ukázala 1,55 a 1,44 ‰ alkoholu. Žena v té době mířila domů z oslavy. Řidič vozidla značky Škoda se dokonce strážníkům svěřil, že míří až do Strakonic. Přitom nadýchal alarmujících 1,99 a 1,90 ‰.  Oba řidiči můžou očekávat obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Nerespektování dopravního značení v ulici U Černé věže prozradilo v sobotu alkohol za volantem. Sedmatřicetiletá řidička nadýchala 1,34 a 1,38 ‰ alkoholu. Za volant již neusedne.

Stránky