Tisková zpráva

Změna stupně rizika v protiepidemickém systému (PES) ze čtvrtého na mírnější třetí umožní Městské policii České Budějovice rozšíření úředních hodin. Od 7. prosince 2020 budou upraveny úřední hodiny přestupkového oddělení v ulici Jar. Haška 2:

Pondělí 8:00 - 17:00 hod.

Středa 8:00 - 17:00 hod.

 

Služebna v ulici Ant. Barcala zůstává nadále uzavřena.

V případě, že můžete svoji záležitost vyřídit bez osobní návštěvy, využijte, prosím, této možnosti prostřednictvím telefonní linky nebo e-mailu.

Křik, údery do zdi a do dveří vzbudily ve čtvrtek večer pozornost obyvatel jednoho z ubytovacích zařízení v Suchém Vrbném. Ti na pomoc přivolali hlídky městské policie. Muže, který se pustil do sporu se svou partnerkou v přítomnosti dítěte, strážníci z bytu vykázali. O hodinu později však na stejné místo vyjížděli znovu.

Znovuotevření obchodů a blížící Vánoční svátky přilákají nejen zákazníky, ale zahálet nebudou jistě ani kapsáři s úmyslem obohatit se na cizí účet. Kapsáři se zaměřují především na místa, kde se pohybuje větší množství lidí. Jsou to například nákupní centra, vozidla hromadné dopravy nebo kulturní a jiné akce. Kapsáři mají svou techniku zvládnutou a otázka odcizení Vašich osobních věcí je pro ně otázkou několika vteřin. To, že Vám chybí doklady nebo peníze, zjistíte až tehdy, když už je zloděj dávno pryč.

Zamotaného srnce v provazech nalezl v úterý 1. prosince na konci Nových Hodějovic jedenačtyřicetiletý muž na procházce se svým psem. Ten na pomoc přivolal českobudějovické strážníky. Strážníkům se za vydatné pomoci přítomného muže podařilo srnce vysvobodit a vypustit do volné přírody.

Sedmadvacetiletá žena z Táborska usedla v pondělí dopoledne za volant osobního vozidla a vydala se do ulic jihočeské metropole. To však pod vlivem omamných a psychotropních látek a navíc se zákazem řízení. K jízdě přibrala i jednoho spolujezdce. Řidička skončila v rukou policistů.

Hlasitá potyčka dvou mužů na Náměstí Přemysla Otakara II. vzbudila v pondělí v noci pozornost místních obyvatel. Zasáhnout musela hlídka městské policie. Jeden z účastníků potyčky se strážníky spolupracoval, druhý z nich skončil v poutech strážníků na policejní služebně.

Odhalení skupinky podnapilé mládeže na Sokolském ostrově přinesla běžná kontrolní činnost jedné z hlídek městské policie v pátek v noci. Někteří z přítomných nezletilců se sice před strážníky dali na útěk do útrob parku, zakrátko se však ke svým kamarádům dobrovolně vrátili. Případ bude mít pro nezletilé děti dohru na oddělení sociálně právní ochrany dětí českobudějovického magistrátu. Navíc je čeká řízení o přestupku proti krizovému zákonu. Osmnáctiletý muž, který jim podal alkohol, však bude mít větší potíže se zákonem.

Navzdory platnému zákazu řízení všech motorových vozidel usedl v sobotu nad ránem za volant osobního vozidla šestatřicetiletý muž z Českých Budějovic. Hlídce městské policie však neunikl jeho dopravní přestupek. Pravda o řidičském oprávnění zakrátko vyšla najevo. Vozidlo, které muž řídil, navíc nemělo platnou technickou kontrolu. Strážníci případ předali do rukou přivolaných policistů.

Zakročit proti agresivnímu devětačtyřicetiletému muži museli ve čtvrtek odpoledne českobudějovičtí strážníci. Zjevně podnapilý muž měl totiž hrubými výrazy napadat dvě ženy, které se s ním náhodně setkaly u dveří domu v Nové ulici. Hrubé výrazy se však snesly i na adresu zasahujících strážníků. Nakonec přerostly i v pokus o jejich fyzické napadení. Strážníci muže předali do rukou zdravotnického personálu v českobudějovické nemocnici v poutech.

Nerovný souboj dvou mužů s viditelně slabším soupeřem na Náměstí Přemysla Otakara II. neušlo v pondělí pozdě večer bystrému oku městské kamery. Proti dvěma útočníkům na útěku okamžitě zasáhly hlídky městské policie. Dva muže ve věku dvaadvaceti let z Českobudějovicka strážníci předali do rukou policistů. Zranění napadeného muže si vyžádalo lékařské ošetření.

Stránky