Tisková zpráva

Strážníci v Českých Budějovicích zastavili řidiče se zákazem řízení. Devětatřicetiletý muž měl navíc pozitivní zkoušku na alkohol. Událost si převzala Policie ČR.

Strážníci v Českých Budějovicích během své běžné kontrolní činnosti spatřili za volantem osobního automobilu Škoda muže, o kterém z místní znalosti věděli, že by řídit neměl. Muž totiž nemá řidičský průkaz. Přivolaní policisté muže podrobili testu na přítomnost drog, který vyšel s pozitivním výsledkem.

V úterý 26. května krátce po jedenácté hodině večer zpozoroval operátor městského kamerového systému potyčku dvou mužů a jedné ženy na Nádražní ulici poblíž vlakového nádraží. Na místo události byly neprodleně vyslány hlídky městské policie.

Strážníci byli na místě během pár okamžiků a situaci se jim podařilo rychle uklidnit.  Hlídka zjistila, že hlavním agresorem měl být dvaatřicetiletý muž, který měl hrozit fyzickým napadením mladé ženě. Ženy se měl zastat kolemjdoucí muž, kterého agresor napadl také.  

Agresivní muž si v úterý v podvečer vybíjel zlost na budově radnice. Rozbil skleněné tabule na stěně magistrátu a snažil se dostat dovnitř. Strážníci proti muži použili donucovací prostředky a na Policii ČR byl předveden v poutech.

V pátek 22. května v půl dvanácté večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o potyčce několika osob na Sokolském ostrově. Na místo události byly neprodleně vyslány hlídky městské policie.

V pátek 22. května krátce před osmou hodinou večer prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Chelčického. Strážníci si zde všili muže, který odpovídal popisu hledané osoby. Hlídka muže zastavila vyzvala k prokázání totožnosti. Přes operační středisko městské policie bylo následně zjištěno, že se skutečně jedná o sedmapadesátiletého muže z Českých Budějovic, po kterém bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Strážníci muže předvedli na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl předán policistům k dalším nezbytným úkonům.

Ve středu 20. května krátce po půl třetí odpoledne prováděl strážník městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Krajinská. Strážník zde zastavil osobní automobil Citroën, jehož řidič nerespektoval dopravní značení a vjel do pěší zóny. Šestadvacetiletý řidič strážníkovi předložil pouze osvědčení o registraci vozidla s tím, že další doklady nemá u sebe. K podání vysvětlení uvedl pouze to, že si spletl cestu na Náměstí Přemysla Otakara II.  

Ve středu 20. května krátce po půl jedné odpoledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Husova třída. Při projíždění kruhového objezdu si strážníci všimli jednapadesátiletého muže z Českobudějovicka, který řídil osobní automobil Ford. Strážníci z místní znalosti věděli, že by za volantem rozhodně neměl sedět. Muž má totiž vysloven zákaz řízení. Strážníci vozidlo zastavili předepsaným způsobem na bezpečném místě a řidiče vyzvali k předložení dokladů a k podání vysvětlení. Muž svou totožnost prokázal ústně s tím, že doklady nemá u sebe.

Strážníci městské policie vyjížděli k nahlášené potyčce dvou osob u dětského hřiště na sídlišti Vltava. Z napadené ženy se vyklubala podnapilá třináctiletá dívka.

Stránky