Tisková zpráva

Dvaačtyřicetiletého muže pod vlivem alkoholu nalezli ve středu brzo odpoledne českobudějovičtí strážníci v ulici Karla IV. Muž ležel na chodníku a nebyl schopen pohybu. Nadýchal alarmujících 4,42 ‰ alkoholu.

Strážníci českobudějovické městské policie letos vyjížděli již k 491 případům v souvislosti se zvířaty. Jen za tuto středu řešili hned sedm takových oznámení.

Během dvou dnů předali strážníci do rukou policistů tři osoby, které se právě ocitly v hledáčku Policie ČR. V jednom případě se dokonce strážníci dostali na půdu městského útulku, kde se ukrýval hledaný muž.

Jedenatřicetiletou ženu, která se v pátek 31. července ocitla v hledáčku policistů, nalezli strážníci v průběhu běžné kontrolní činnosti na sídlišti Máj. Strážníci jí oslovili, když postávala před domem v ulici V. Volfa. Po ověření její totožností ženu převezli na služebnu Policie ČR v Plavské ulici, kde jí předali do rukou policistů.

Strážníkům se během několika dní podařilo vypátrat odcizené jízdní kolo, ale i elektrokoloběžku Highbike, která minulý čtvrtek zmizela ze sídliště Šumava. Právoplatní majitelé těchto dopravních prostředků se díky jim znovu setkají se svým majetkem. Osoby prohlašující se neprávem za majitele kola i koloběžky budou mít policistům co vysvětlovat.

Muž, přicházející a usedající za volant osobního vozidla stojícího na benzinové čerpací stanici v ulici Na Dlouhé louce, vzbudil v neděli nad ránem pozornost strážníků. Jeho chůze byla totiž značně nejistá.  Podezření, že muž před jízdou pil alkohol, se skutečně potvrdilo. Třiatřicetiletý cizinec za volantem osobního vozu nadýchal 1,93 ‰ a 1,91 ‰ alkoholu. Skončil v rukou policistů.

Českobudějovičtí strážníci ve čtvrtek odpoledne odhalili za volantem motorového vozidla pětadvacetiletého muže bez řidičského oprávnění. Trest spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel mu zjevně nic neříkal. Strážníci ho předali do rukou policistů.

Podnapilý muž narušující průběh koncertu na Náměstí Přemysla Otakara II. se dostal do křížku s několika jeho účastníky. Jedna výměna nevybíravých výrazů dokonce skončila postrkováním a pádem na zem jednoho z návštěvníků. Ten přitom utrpěl zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření.

Hlasité projevy a popíjení alkoholu trojice osob ve středu ráno na Lannově třídě přiměly svědky jejich chování přivolat na pomoc strážníky. Jeden z mužů zakončil svůj pobyt v ulicích se 4 ‰ alkoholu na protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici. Další muž a žena si od strážníků vysloužili pokutu za porušení obecně závazné vyhlášky města.

Důležitou činností strážníků, zaměřenou na bezpečnost obyvatel jihočeské metropole, je mimo jiné sběr nebezpečného infekčního materiálu. Nejčastěji se jedná o použité injekční stříkačky nebo samotné jehly, nedbale odhozené uživateli návykových látek. V případě zranění o takovou jehlu je pak postižený vystaven vysokému riziku nakažení některou z infekčních nemocí, jako je například žloutenka nebo virus HIV.

Stránky